Grāmata "Bērnība "Knīpās un Knauķos""

Grāmata veidota, lai plašākai sabiedrībai atstātu apliecinājumu par bērnu vokālo studiju “Knīpas un Knauķi” 50 gadu garumā, par tās devumu Latvijas kultūrtelpā, par pedagogiem un viņu īpašo attieksmi darbā ar dziedātājiem.


Gan bijušo dziedātāju, gan vecāku, gan skolotāju un mākslinieciskās sadarbības draugu (kopā ap 120, viņu vidū Roze Stiebra, Juris Rubenis, Ieva Ezeriete, Olga Dreģe, Inese Zandere, Jānis Lūsēns, Igo, Juris Kulakovs, Dace Micāne Zālīte, Renārs Kaupers, Andris Sējāns, Inga Cipe un daudzi citi) atmiņu krāsas, kā arī stāsti par studijas daudzveidīgo darbību veido nozīmīgas kultūrvēsturiskas liecības un ļauj lasītājam kaut nedaudz sajust to īpašo gaisotni, kāda dzīvo “Knīpās un Knauķos” – tā ir Dzimtas vēsture! Grāmata ved ceļojumā cauri gada 12 mēnešiem, aplūkojot tradicionālas un noturīgas koncertu tradīcijas un daudzus neikdienišķus notikumus.  Dokumentēti ir arī pēdējo divu gadu notikumi Covid-19 vīrusa izraisītās pandēmijas dēļ, – iespējams, tik sarežģītus laikus “Knīpas un Knauķi” piedzīvo pirmo reizi 50 gadu vēsturē, un ir jauki un svarīgi apzināties, ka visiem bērniem, ģimenēm un skolotājām saliedējoties, “Knīpas un Knauķi” arī šajā laikā ir spējuši atrast arvien jaunas nodarbību un koncertu formas, lai uzturētu un viens otru uzlādētu ar dziesmas dziedinošo spēku un kopīgas darbošanās enerģiju! Grāmatas papildvērtību veido gan unikālas melnbaltās un niansētas krāsainās fotogrāfijas (paldies fotogrāfiem Jānim Deinatam, Aijai Kroderei, jo īpaši Raitim Mūrniekam, un daudziem citiem), gan arī koncertu programmiņās un diskogrāfijā izlasāmiem  Knīpu un Knauķu dalībnieku vārdiem – cauri visiem laikiem. Paralēli stāstiem un fotogrāfijām QR kodi uz YouTube video saitēm lasītājus aizvedīs arī uz daudziem koncertiem un izrādēm. Visbeidzot, grāmatas beigās vairākās lappusēs ir iekārtota vieta, kur katrs var ielīmēt dažas savas personīgās fotogrāfijas – gan no piedzīvotā “Knīpās un Knauķos”, gan no citām bērnības atmiņām. Grāmatas dizainu veidojusi un rotaļīgi daiļkrāsojusi māksliniece Estere Betija Grāvere.


Grāmata veidota mīlestībā un pateicībā visu laiku “Knīpām un Knauķiem” un visiem skolotājiem – pirmkārt, ansambļa dibinātājai Irēnai Veinbergai un viņas kolēģei Silvijai Ērglei, kura 1994.gadā nodeva “Knīpas un Knauķi” vadītāju stafeti Vitai Siliņai un Edītei Putniņai, gan vadītājām Jonitai Štomai un Sanitai Sējānei, kuras savu pieredzi un mīlestību jau apliecinājušas 13 sezonās – par kopā noietu skaistu ceļu 27 gadu garumā!


688 lpp
Autore: Edīte Putniņa
Izdevējs: Fonds "Inteliģence"
 
35,00 EUR
*Cenā nav iekļautas piegādes izmaksas, **Cena norādīta pirms atlaides piemērošanas,ja tāda ir