Vai NĀVE pastāv?Pētījums par pirmsnāves pieredzi, Kardiologs Dr. Pims van Lommels

21.05.2016
Vai NĀVE pastāv?Pētījums par pirmsnāves pieredzi, Kardiologs Dr. Pims van Lommels
Vai NĀVE pastāv?Pētījums par pirmsnāves pieredzi, Kardiologs Dr. Pims van Lommels

Kardiologs Dr. Pims van Lommels 

 Vai NĀVE pastāv?

Pētījums par pirmsnāves pieredzi

Lekciju atklās Dr. Pēteris Kļava

Cilvēkus vienmēr ir interesējis jautājums par nāvi. Kas notiek, kad nomirstam, vai ar to viss beidzas? Vai pārejam uz citurieni un turpinām savu eksistenci? Kad aiziet kāds no mūsu mīļajiem, būtu tik mierinoši zināt, ka nekas nebeidzas, ka nešķiramies uz mūžu...

Pims van Lommels, dzimis 1943. gadā, no 1977-2003 bijis kardiologs Rijnstates slimnīcā,  Arnhem pilsētiņā.  No 2003. gada nodarbojas tikai ar zinātnisko pētniecību par prāta-smadzeņu mijiedarbību. Kopš 1986. gada pēta pirmsnāves  pieredzi no zinātniskā viedokļa un ir Nīderlandes pirmsnāves  pieredzes starptautiskās asociācijas līdzdibinātājs. 

Sirds ir apstājusies, elpošanas nav... Diagnoze: klīniskā nāve. Vai šādā stāvoklī cilvēks ir spējīgs  uztvert? Jā, saka kardiologs Dr. Pims van Lommels. Miljoniem cilvēku, kuri šādu stāvokli ir piedzīvojuši, stāsta par pirmsnāves (near-death experience - NDE) pieredzi. Dr. Pims van Lommels ilustrē savus izmeklējumus ar daudziem pieredzes stāstiem. Viņa atklājumi ir spektakulāri un liek līdzšinējos pieņēmumus zem jautājuma zīmes.   Ja arī smadzenes vairs nefunkcionē, cilvēks var saglabāt skaidru apziņu – tas ir atklājums, kas mums liek apdomāt līdz šim zināmo par par dzīvību un nāvi. 

Cilvēki, kuri nopietnas slimības  vai kāda negadījuma dēļ ir bijuši tuvu nāvei, pēc izveseļošanās stāsta par neierastiem apziņas stāvokļiem: viņi ir redzējuši kādu brīnišķīgu dabas ainavu, dziedinošu gaismu un sajutuši neaprakstāmu laimes sajūtu. Viņi redz sevi no augšas un pēcāk detalizēti apraksta vidi un apstākļus – lai gan bijuši bezsamaņā. 

Kā tas ir iespējams? Dr. Pims van Lommels pierāda, ka apziņa nav piesaistīta ķermenim. Rezultāts, kas izraisīja lielu interesi un tika publicēts  medicīnas laikrakstā The Lancet. Pim  van Lommel tēze skan šādi: smadzenes darbojas tikai kā nebeidzamas apziņas uztvērējs, un šī nebeidzamā apziņa pēc nāves nebeidz savu eksistenci. 

Dr. Pims van Lommels savā lekcijā runās par pētījumu,  kurš tika uzsākts 1988. gadā Nīderlandē ar 344 cilvēkiem, kuri bija pārcietuši sirds apstāšanos. Lekcijā detalizēti tiks apskatīti dažādi universāli elementi, kas var tikt piedzīvoti pirmsnāves pieredzes brīdī un to ietekmi uz konceptu, kā apziņa un atmiņas var tikt piedzīvotas, esot ārpus ķermeņa, brīdī, kad smadzenes uz laiku  nefunkcionē. 

Lekcija tiks tulkota no angļu valodas latviešu valodā

Pim van Lommel lekcijas biļetes cenā ir iekļauts divu dienu festivāla Helsus apmeklējums, kurš risināsies blakus Jelgavas pilij – Pasta salā, 21. un 22. maijā no plkst. 11:00-18:00. 

www.helsus.org

Pie ieejas festivālā lūdzu uzrādat lekcijas biļeti un Jūs saņemsiet divu dienu ieejas aproci festivālā Helsus. 

 

Kā nokļūt Jelgavas pilī?

Mikroautobusi un autobusi "Rīga – Jelgava" no Rīgas starptautiskās autoostas kursē apmēram četras reizes stundā; brauciena ilgums – 55 minūtes; biļetes cena: 2,30 eiro. Šķērsojot Lielupes tiltu, būs uzreiz jāizkāpj pirmajā pieturā – "Jelgavas pils".

Vilciens "Rīga – Jelgava" no Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas kursē katru stundu; brauciena ilgums – 50 minūtes; biļetes cena: 2,05 eiro.

Lai no Jelgavas vilcienu stacijas nokļūtu tuvāk Jelgavas pilij, brauciet ar jebkuru pilsētas autobusu pilsētas centra virzienā un izkāpiet pieturā ar nosaukumu "Banka"! Tālāk ceļu varat mērot kājām, dodoties uz Lielo ielu 2.

 

Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja lekcijā nav paredzēta.  

Dr. Pim van Lommel lekcija Jelgavas pilī, 21.05.  NAV iekļauta Helsus festivāla biļešu cenā.

 

BET Dr. Pim van Lommel lekcijas cenā IR iekļauta divu dienu biļete uz Helsus festivālu.

Organizators: Helsus Festival, www.helsus.org.

Vai NĀVE pastāv?Pētījums par pirmsnāves pieredzi, Kardiologs Dr. Pims van Lommels