XY QUARTET

09.12.2022
XY QUARTET
XY QUARTET

Rudens koncertsērijā “Art of Riga Jazz” Latvijas Radio 1. studijā 9. decembrī uzstāsies itāļu jaunā džeza apvienība “XY Quartet”.  

Tā aktīvi darbojas jau vairāk kā desmit gadus, vienā muzikālajā virzienā vienojot saksofonistu Nicola Fazzini, basistu Alessandro Fedrigo, vibrafonistu Saverio Tasca un bundzinieku Luca Colussi. Visi kopā rada oriģinālu, aizraujošu un novatorisku mūziku, izmantojot dažādas muzikālās un mākslinieciskās valodas un piedāvājot mūsdienīgus aranžējumus, brīvi plūstot starp džezu un laikmetīgo mūziku.  

“XY Quartet” turpina darbu pie jauniem muzikālajiem projektiem un joprojām paplašina savu jau tāpat plašo muzikālo spektru. Četri izdotie albumi un neskaitāmi koncerti gan dzimtenē, gan ārvalstīs ļāvuši gūt panākumus plašās starptautiskajās džeza cienītāju aprindās.  

Par jaunā džeza apvienību “XY Quartet” dēvē tādēļ, ka tā attīstījusi dažādas tehnikas, kā citādāk sacerēt mūziku un kā neierastāk improvizēt. Piemēram, saksofonists Nicola Fazzini jeb X aizrāvies ar multimetru jeb plūstošu spēlēšanu dažādās ritma struktūrās un pievēršas arī fiksētajiem skaņaugstumiem, savukārt Alessandro Fedrigo jeb Y iedziļinājies toņkārtās jeb tā dēvētajā dodekafoniskajā konceptā... Ne velti viņus mēdz dēvēt par mūzikas matemātiķiem.  

“Nosaukums zināmā veidā atspoguļo piedāvātās mūzikas ģeometrisko raksturu, kas lielā mērā ir veidota uz trajektoriju tīkla, pa kuru četri instrumenti dodas daudzos virzienos, dažreiz pretēji, dažreiz paralēli, dažreiz krustojoties, un kura skaidrais un kristāliskais režģis veido kopējo mūzikas noskaņu,” rakstīts amerikāņu džeza portālā “AllAboutJazz”.    

“XY Quartet” Rīgā uzstāsies festivāla “Rīgas Ritmi 2022” rudens koncertsērijā “Art of Riga Jazz”, kas domāta muzikāli aizrautīgiem klausītājiem, kuri novērtē augsti kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu un jaunas muzikālā skanējuma nianses, kā arī vēlas satikt lieliskus un starptautiski atzītus mūziķus intīmākā gaisotnē.    

Koncerts Latvijas Radio 1. studijā iesāksies ar mūzikas žurnālista Kaspara Zaviļeiska vadītu sarunu, ļaujot vēl vairāk izprast “XY Quartet” radošās darbības nianses.    

Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja koncertos vecāku pavadībā bez maksas.  

XY QUARTET