Koncertcikls 4 UPES Saulkrastos. Aģe.

12.08.2021
Koncertcikls 4 UPES Saulkrastos. Aģe.
Koncertcikls 4 UPES Saulkrastos. Aģe.

Koncertcikls 4 UPES Saulkrastos. Aģe.

 

Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, koncertus drīkstēs apmeklēt:

  • Vakcinēti pret Covid-19 un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja AstraZeneca vakcīnas, kā arī tie skatītāji, kuri ir pārslimojuši Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā (pie ieejas būs jāuzrāda Covid-19 sertifikāts);
  • Ar negatīvu covid-19 testu (pie ieejas būs jāuzrāda Covid-19 sertifikāts);
  • bērni līdz 12 gadu vecumam, neveicot testu vai neuzrādot vakcinācijas sertifikātu
  • pie ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, derīgs digitālais Covid-19 sertifikāts, kuru iespējams iegūt vietnē www.Covid19sertifikats.lv un personalizēta biļete

 

  • visām biļetēm jābūt personalizētām, tādēļ iegādājoties vairākas biļetes, obligāti jānorāda katra apmeklētāja vārds un uzvārds, kā arī kontaktinformācija.  

 

Saulkrastos šovasar izskanēs četri dažāda rakstura koncerti. Atšķirīgi, tāpat kā upes, katrs ar savu raksturu, straujumu un skaņas plūdumu, taču ar vienu kopzīmi – izskanam saulrietā un pie upes ietekas jūrā. Ieklausoties dabā un mēģinot atklāt tās noslēpumus harmoniskā skaņas plūdumā, upes raksturu izcels un paspilgtinās Latvijā zināmu mūziķu žanriski daudzpusīgās dažādības skanējums.

 

12. augusts, plkst. 20.30 pie Aģes ietekas jūrā.

Teiksmainā, noslēpumainā zvejnieku mīlule Aģe – no tevis līvi ņēma sīkstumu cīņai ar vāciem, dodami pretī skaisto lībiešu vārdu vārdu Adya.

Upes vēsturi atdzīvinās Mūsdienu lībiešu dzeja kamermūzikā Kuolm randõ/Trīs krasti.

Koncertprogramma "Kuolm randõ/Trīs krasti" ir četru profesionālu lībiešu dzejnieku – Baibas Dambergas, Valta Ernštreita, Ķempju Kārļa (Karl Pajusalu), Kārļa Staltes – dzeja lībiešu valodā ar četru profesionālu mūziķu - Staņislava Judina, Austra Kalniņa, Ernesta Mediņa, Elīnas Oses radītām šīs dzejas sajūtām mūzikā. Katrs skaņdarbs ir stāsts par lībiešu kultūrtelpu – tās valodu, spēku, ietekmi, atbildību, spītību, cerību, maģiju, augstāku mērķi, vienotību, mīlestību, turpināšanos, saglabāšanu un nebaidīšanos no izaicinājuma. Baibas Dambergas dzejā ietverto lībisko simboliku mūzikā atraisījis un priekpilni izgaismojis Austris Kalniņš.

 

Ieeja no 19.30

Ieejas maksa 5 eiro ekase.lv vai kultūras namā “Zvejniekciems”. Bērniem līdz 12 gadiem - ieeja bez maksas. Pasākuma diena 7 eiro.

 

Projekts tapis ar VPR, Latvijas Valsts meži un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Koncertcikls 4 UPES Saulkrastos. Aģe.