Grupas "Tautumeitas" koncerts

28.09.2018
Grupas "Tautumeitas" koncerts
Grupas "Tautumeitas" koncerts

Latvija etnomūzikas grupu “Tautumeitas” iepazina ar singlu “Dai citas meitas”, bet 2018.gada 30.maijā nāk klajā grupas debijas albums “Tautumeitas”. 

Albumā apkopotas 12 grupas dalībnieču radītas dziesmas ar tautas vārdiem, kas ir 12 tradīcijās balstīti, bet mūsdienīgi stāsti par pašapziņu un vērtībām. 

Grupa TAUTUMEITAS izveidojās 2015.gadā, tās sastāvā ir sešas mūziķes – Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Grupa sākās ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. Taču - jo tuvāk gāja dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca pie Tautumeitām, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē viņas ir dzirdējušas un sajutušas kā savu. 

Šā gada sākumā Tautumeitas ieguva Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais etno un tautas mūzikas albums par kopprojektu ar dūdu un bungu grupu “Auļi”. Grupa veiksmīgi koncertē kopš pagājušā gada, kad plašāku atpazīstamību ieguva, piedaloties TV3 šovā X Faktors.

Bērniem līdz 6 gadu vecumam (ieskaitot) vecāku pavadībā ieeja bez maksas, neaizņemot atsevišķu sēdvietu. No 7 gadu vecuma nepieciešama ieejas biļete. 

Cilvēkiem ar invaliditāti, uzrādot derīgu apliecību, biļetes cena ir tāda pati kā standarta ieejas biļetes cena, bet, ja nepieciešama biļete pavadonim, tad to bez maksas var saņemt rakstot uz info@ekase.lv, norādot pirkuma numuru biļetei ar invaliditāti. Apliecība pie ieejas būs obligāti jāuzrāda, ja līdzi ir pavadonis ar bezmaksas biļeti. pavadoņa biļete ir derīga tikai kopā ar invalīda biļeti. Ja biļete tiek iegādāta biļešu tirdzniecības kasē, tad biļeti pavadonim jāsaņem kasē. 

Grupas "Tautumeitas" koncerts