Dzelzs Vilks 25 gadu tūre. Dziesmas pilnmēness naktī

11.03.2017
Dzelzs Vilks 25 gadu tūre. Dziesmas pilnmēness naktī
Dzelzs Vilks 25 gadu tūre. Dziesmas pilnmēness naktī

Latviešu rokgrupa "Dzelzs vilks", atzīmējot tās 25. gadskārtu, izdevusi labāko dziesmu izlasi "Dziesmas pilnmēness naktī" un dodas 1/4 gadsimta labāko dziesmu tūrē ar tādu pašu nosaukumu. Koncerttūres ietvaros "Dzelzs Vilks" 11.martā uzstāsies arī Cēsīs, FonoKlubā. Koncertā grupa sola muzikāli izsekot tās ceturdaļgadsimta darbībai no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

"Kad 90. gadu sākumā saviem biedriem pavēstīju, ka mūsu tolaik jaunizveidoto apvienību sauks par "dzelzs vilku", jāatzīst, šī ideja tika iztverta kā joks. Tomēr neticamā veidā šis nosaukums pēdējos 25 gados ir kļuvis par manu otro, bet reizēm - pirmo un vienīgo vārdu, kas turpina dzīvot savu dzīvi un m mums par prieku, ir kļuvis nozīmīgs mūsu klausītājiem", atklāj gripas dibinātājs un līderis Juris Kaukulis.

Pirms 25 gadiem Mālpilī dibināta grupa "Dzelzs Vilks " pašlaik ir viena no spēcīgākajām rokgrupām Latvijā. Tās pastāvēšanas laikā izdoti 13 studijas albumi, saņemtas sešas Mūzikas ierakstu Gada balvas un vairākas nominācijas par labākajiem roka albumiem un dziesmām, kā arī izdevusi vairākus folkloras iedvesmotus ierakstus.

Oktobrī "Dzelzs vilks" laida klajā grupas pirmo dziesmu izlasi "Dziesmas pilnmēness naktī" 2CD izlaidumā. Kopš gada sākuma pieejama arī izlases vinila plates versija ar tādu pašu nosaukumu. Tajā iekļautas grupas 12 spilgtākās dziesmas, tostarp "Balerīna", "Oranži Mati", "Viņa grib tik daudz" un "Ļauj man tevi", kā arī jaunākais singls "Bīstami vārdi", kas pašlaik ir starp Latvijas lielāko radiostaciju visvairāk speļētajām latviešu dziesmām, nokļūstot "Radio SWH" Top20 1. vietā, bet televīzijas skatītājiem tā pazīstama kā sēriju filmas "Šķiršanās formula" tituldziesma.

Pēc vairākām sastāva maiņām "Dzelzs vilka" komanda jau turpat desmit gadu ir nemainīga: vokālists, dziesmu autors un ģitāris Juris Kaukulis, taustiņu meistars Kaspars Tobis, basģitārists Kārlis Alviķis un bundzinieks Mārcis Judzis. 

Dzelzs Vilks 25 gadu tūre. Dziesmas pilnmēness naktī