Art of Riga Jazz - XY QUARTET /Itālija/ Italy

09.12.2022
Art of Riga Jazz - XY QUARTET /Itālija/ Italy
Datums Norises vieta Laiks Cena  
piektdiena 09. dec
Latvijas Radio 1.studija (Doma laukums 8) 19:00 25,00 EUR Pirkt
piektdiena 09. dec
Latvijas Radio 1.studija (Doma laukums 8)  19:00
25,00 EUR
  Pirkt
Art of Riga Jazz - XY QUARTET /Itālija/ Italy

Koncertu sērijas ,,Art of Riga Jazz 2022’’ koncerts – XY QUARTET

Itāļu jaunā džeza apvienība “XY Quartet” darbojas 11 gadus, vienā muzikālajā virzienā vienojot saksofonistu Nicola Fazzini, basistu Alessandro Fedrigo, vibrafonistu Saverio Tasca un bundzinieku Luca Colussi. Visi kopā rada oriģinālu, aizraujošu un novatorisku mūziku, izmantojot dažādas muzikālās un mākslinieciskās valodas un piedāvājot mūsdienīgus aranžējumus, brīvi plūstot starp džezu un laikmetīgo mūziku.

“XY Quartet” turpina darbu pie jauniem muzikālajiem projektiem un joprojām paplašina savu jau tāpat plašo muzikālo spektru. Četri izdotie albumi un neskaitāmi koncerti gan dzimtenē, gan ārvalstīs ļāvuši gūt panākumus plašās starptautiskajās džeza cienītāju aprindās.

Par jaunā džeza apvienību “XY Quartet” dēvē tādēļ, ka tā attīstījusi dažādas tehnikas, kā citādāk sacerēt mūziku un kā neierastāk improvizēt. Piemēram, saksofonists Nicola Fazzini jeb X aizrāvies ar multimetru jeb plūstošu spēlēšanu dažādās ritma struktūrās un pievēršas arī fiksētajiem skaņaugstumiem, savukārt Alessandro Fedrigo jeb Y iedziļinājies toņkārtās jeb tā dēvētajā dodekafoniskajā konceptā... Ne velti abi sevi mēdz dēvēt par mūzikas matemātiķiem.

“Nosaukums zināmā veidā atspoguļo piedāvātās mūzikas ģeometrisko raksturu, kas lielā mērā ir veidota uz trajektoriju tīkla, pa kuru četri instrumenti dodas daudzos virzienos, dažreiz pretēji, dažreiz paralēli, dažreiz krustojoties, un kura skaidrais un kristāliskais režģis veido kopējo mūzikas noskaņu.” (allaboutjazz.com)

BĒRNIEM līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja koncertos vecāku pavadībā bez maksas.

Art of Riga Jazz - XY QUARTET /Itālija/ Italy