Art of Riga Jazz - RICHARD BONA & ALFREDO RODRIGUEZ /ASV/USA

16.11.2022
Art of Riga Jazz - RICHARD BONA & ALFREDO RODRIGUEZ /ASV/USA
Datums Norises vieta Laiks Cena  
trešdiena 16. Nov
VEF Kultūras pils (Ropažu iela 2) 19:00 25,00 - 45,00 EUR Pirkt
trešdiena 16. Nov
VEF Kultūras pils (Ropažu iela 2)  19:00
25,00 - 45,00 EUR
  Pirkt
Art of Riga Jazz - RICHARD BONA & ALFREDO RODRIGUEZ /ASV/USA

Koncertu sērijas ,,Art of Riga Jazz 2022’’ koncerts - RICHARD BONA & ALFREDO RODRIGUES TRIO

Kamerūnā dzimušais amerikāņu multiinstrumentālists un vokālists Richard Bona ir etnodžeza leģenda, kurš muzicējis kopā ar daudzām džeza zvaigznēm un kļuvis par visā pasaulē zināmu solomākslinieku. Ar džeza pasaulē arīdzan labi zināmo kubiešu pianistu Alfredo Rodriguez viņš pirmoreiz sastrādājās producenta Quincy Jones projektos, kā rezultātā tapis jauns trio kopā ar lielisko kubiešu bundzinieku Michael Oliveira.

Šāda mūziķu apvienība spēj aizrakties līdz pat latin jazz stilistikas saknēm, piejaucējot tām afrodžeza noskaņas un radot absolūta muzikālā pozitīvisma vilni. Richard Bona pamatinstruments ir basģitāra, kurai viņš pievērsās pēc iepazīšanās ar leģendārā amerikāņu basista Jaco Pastorius daiļradi.

Savu muzikālo karjeru ārpus dzimtenes Bona sāka veidot Vācijā un Francijā, līdz 1995. gadā pārcēlās uz Ņujorku, kur saspēlējās ar daudziem lielajiem džeza vārdiem un pamazām pats kļuva par vienu no stabilām amerikāņu džeza vērtībām.

Alfredo Rodriguez ir jaunākas paaudzes kubiešu džeza spīdeklis, kurš arīdzan pārcēlies uz ASV un arī kļuvis par savējo džeza dzimtenes muzikālajās aprindās. Kopš 2006. gada Montrē džeza festivāla par viņa mentoru kļuvis Quincy Jones, kurš allaž spējis precīzi paredzēt, kuri mūziķi vēlētos muzikāli satikties, pat ja paši pirms tam to nenojauš. Ne velti Richard Bona un Alfredo Rodriguez redzami kopā arī labākās mūzikas filmas “Grammy” balvu ieguvušajā “Netflix” dokumentālajā kinolentē “Quincy”.

“Alfredo sadarbība ar izcilo kamerūniešu basģitāristu Ričardu Bonu kubiešu stiprākās puses – ritmisko precizitāti un sirds-pa-muti-ārā romantiku – aizved jaunos un negaidītos virzienos.” (irishtimes.com)

BĒRNIEM līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja koncertos vecāku pavadībā bez maksas.

Art of Riga Jazz - RICHARD BONA & ALFREDO RODRIGUEZ /ASV/USA