Mark Vilensky koncerts “Pavasara romantika” un balle ar grupu Vēja radītie

20.04.2024
Mark Vilensky koncerts “Pavasara romantika” un balle ar grupu Vēja radītie
Mark Vilensky koncerts “Pavasara romantika” un balle ar grupu Vēja radītie

Mark Vilensky koncerts “Pavasara romantika” un vakara turpinājumā balle ar grupu Vēja radītie

Sējas kultūras nams 20. aprīlis plkst. 20.00 - 2.00 
Galdiņu rezervācija eKase.lv 
Vietu skaits ierobežots
Pasākums 20. – 30. gadu tērpos

Pasākuma pirmajā daļā tradicionālā džeza mūzikas programma, kura tiek veidota kā ceļojums Vecajā Pasaulē un nostāda sev kā galveno uzdevumu pamodināt klausītājā smeldzīgu sentimentu un nostaļģiskas sajūtas par muzikālo ēru, kas palika tikai dažu atmiņās un platēs. Repertuārā ir skaistāko 20. gadsimta melodiju izlase un arī dziesmas, kuras tika ieskaņotas tikko iznākušajā Marka Viļenska jaunajā albumā. Marka džeza sastāvs aktīvi koncertē no 2021. gada un ir saņēmis arī starptautisku atpazīstamību koncerttūres izbraucienā 2022. gada pavasarī Lisabonā un Porto, Portugālē, pēc Porto Cello Festival uzaicinājuma. Īpašo lomu šajā koncertprogrammā ieņem džeza(bebop) improvizācija uz čella, kas ir ārkārtīgi reti sastopama parādība Eiropā un šobrīd vienīgais gadījums Latvijā.

Kontrabass - Toms Timofejevs, bungas - Sigvards Dižais. Marks Viļenskis ir starptautiski atzīts jauns mūziķis multiinstrumentālists no Latvijas, uzstājies uz vienas skatuves ar tādiem pasaulē zināmiem džeza mūziķiem kā Jeff Lederer, Joe Fiedler, Sebastian Noelle, Janet Lawson un citiem. Ieguvis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, studējis Porto Mūzikas augstskolā Portugālē, apguvis džeza klavieres pie portugāļu pianista Pedro Gedeša. Regulāri uzstājās kā solists ar simfonisko orķestri, bigbendu un klasiskās kamermūzikas sastāvos Latvijā un ārvalstīs.

Marks ir Latvijā un ārvalstīs zināma klasiskās un tango mūzikas ansambļa Tangoriginales un jaunā džeza mūzikas projekta The Old World Blues dibinātājs. 2022. gadā Marks saņēmis uzaicinājumus koncertēt ar saviem ansambļiem Portugālē (Porto Cello Festival) un Francijā (Nice Jazz festival). 2023. gadā izlaida savu pirmo džeza albumu "Moon, Jazz, Romance" un klipu uz Harolda Arlena dziesmu "It's Only a Paper Moon".

 

Pasākuma turpinājumā balle, kurā muzicēs un deju virpulī raus grupa “Vēja radītie”.
Programmā tautā iemīļotas dziesmas.  

 

Vietu rezervācija pie galdiņiem/biļetes pasākumam: eKase.lv, ieeja 15 EUR.

Mark Vilensky koncerts “Pavasara romantika” un balle ar grupu Vēja radītie