Izlase 2000 - 2010

Nav pieejams
Nav pieejams
Nav pieejams

Dziesmu saraksts:

 1. Plaukstas lieluma pavasaris
 2. Četri krasti
 3. Bronza
 4. Aiz vēja ģeneratora
 5. Rudens
 6. Kristiānijas suņi
 7. Kaķēns, kurš atteicās no jūrasskolas
 8. Tā nogurt var tikai no svētkiem
 9. Māsa nakts
 10. Kaislības
 11. Ja tikai uz mani tu paskatītos
 12. Maybe
 13. Spogulīt, Spogulīt
 14. Lapsa
 15. Es gribu
 16. Tur kaut kam ir jābūt
 17. Скользкие улицы
 18. На заре
 19. Es jau nāku
 20. Gara diena

Rudens, Скользкие улицы, Maybe, Plaukstas lieluma pavasaris un citas, kopā divdesmit grupas Prāta Vētra spilgtākās dziesmas, ieskaitot jaunu kompozīciju Gara diena apkopotas albumā Izlase 2000 – 2010, kurš klajā nāca 2010. gada 21. oktobrī. Šis ir loģisks turpinājums pirms desmit gadiem izdotajai Izlasei 89 – 99, kurā tika iekļautas tās  desmitgades Prāta Vētras raksturīgākās dziesmas. Komentē Renārs Kaupers: „Kā pamanījāt, mēs nelietojam vārdu „labākās dziesmas”. Drīzāk jau tās var nosaukt par stūrakmeņiem, bez kuriem šī mūsu desmitgade nav iedomājama‘‘ .

Jaunā dziesma Gara diena, Latvijas radiostacijās nonāca 2010. gada 21.septembrī. Stāsta Renārs: ‘’Dziesmas pirmssākumi meklējami pirms pāris gadiem, kad kāds man īpašs cilvēks pēkšņi pajautāja: kā es jūtos un ko es šobrīd vēlos vairāk par visu. Viņš uzstāja, lai atbildu godīgi. Tobrīd es neko nevarēju pateikt, bet pēc gada viņa dzimšanas dienā es pasniedzu viņam disku ar Garās Dienas demo ierakstu. Tā bija mana pateicība par šiem jautājumiem, un, protams, arī atbilde.’’

Zīmīgi, ka Izlase 2000 – 2010 dizainā tiek izmantotas holandiešu fotogrāfa un nu jau arī atzīta kino režisora Anton Corbijn fotogrāfijas. 2010. gada jūlijā, īsi pirms Prāta Vētras koncerta Londonā un pauzē starp Antona filmas The American montāžas darbiem, īpaši izlases noformējumam tapa jaunas fotogrāfijas. Māris: „Antons  šīs desmitgades laikā viennozīmīgi ir  kļuvis par Prāta Vētrai īpašu cilvēku  - viņš ir veidojis mūsu fotogrāfijas,  asistējis dizaina jautājumos, ieteicis albumu nosaukumus un  iedvesmojis uz plašāku redzējumu. Ņemot vērā Antona statusu un aizņemtību, īpaši sirsnīga šķiet viņa spēja vienmēr atrast laiku tādiem puikām kā mēs.”