Sadursmes harmonija. Modes zīmola FYODOR GOLAN izstāde

Pulka iela 8
Nosaukums Cena Skaits
Ieejas biļete (pieaugušais) 8,00 EUR
Ieejas biļete (skolēns/students/pensionārs) 4,00 EUR

No 2024. gada 14. jūnija līdz 1. septembrim Muzeju krātuvē, Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijā “Skulptūru mežs” norisinās modes zīmola FYODOR GOLAN retrospektīvā izstāde “Sadursmes harmonija”.

Izstāde “Sadursmes harmonija” iepazīstina ar FYODOR GOLAN bagātīgo veikumu no 2009. līdz 2022. gadam caur Fjodora Podgornija personīgo skatījumu un pieredzi, apliecinot Latvijas klātbūtni globālā laikmetīgā dizaina un modes procesos. Ietverot vairāk nekā 120 tērpus un aksesuārus, projekts pievēršas modes zīmola estētikas transformācijām un izgaismo tā evolūciju no luksusa vakartērpu radīšanas līdz ilgtspējīgu tehnoloģiju integrēšanai inovatīvā apģērbu dizainā, kā arī Fjodora pēdējo gadu sadarbību ar Kristīni Opolais, Margaritu un Kristīni Balanas, Kristu Dzudzilo un citām Latvijas un pasaules kultūras personībām.

 

Par FYODOR GOLAN

FYODOR GOLAN ir Londonas modes zīmols, ko 2009. gadā izveidojuši dizaineri Fjodors Podgornijs (Latvija) un Golans Frīdmans (Golan Frydman, Izraēla). 2011. gada septembrī duets vinnēja prestižo “Fashion Fringe Award” konkursu, izpelnoties pasaules modes profesionāļu atzinību un saņemot atbalstu turpmākai darbībai. Zīmola kolekcijas izrādītas Londonas, Berlīnes, Singapūras un Šanhajas modes nedēļā, kā arī “Fashion in Motion” skašu sērijā Viktorijas un Alberta muzejā Londonā. Dizaineru veikums atspoguļots “Vogue”, “Garage”, “Dazed”, “Financial Times” un citos starptautiskos preses izdevumos. FYODOR GOLAN tērpus iecienījušas Madonna, Rianna, Dženifera Lopesa, Ariana Grande un citas pasaules zvaigznes, kā arī virkne Latvijas kultūras personību.

 

Vairāk informācija šeit

Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem; bāreņiem vai bez vecāku gādības palikušajiem bērniem (uzrādot apliecību); bērniem līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personām ar I un II grupas invaliditāti (uzrādot invaliditātes apliecību); vienai personai, kas pavada bērnu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti; Latvijas mākslas skolu un mākslas profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem (uzrādot apliecību); Latvijas muzeju darbiniekiem (uzrādot apliecību); Starptautiskās muzeju padomes (ICOM) biedriem (uzrādot biedra karti); plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kas atspoguļo norises muzejā (uzrādot preses karti); Ukrainas civiliedzīvotājiem (uzrādot personu apliecinošu dokumentu)