Art of Riga Jazz - RITA PAYÈS /Spānija/Spain

11.11.2022
Art of Riga Jazz - RITA PAYÈS /Spānija/Spain
Data Renginio vieta Laikas Kaina  
penktadienis 11. Nov
Latvijas Radio 1.studija (Doma laukums 8) 19:00 25,00 EUR Pirkti
penktadienis 11. Nov
Latvijas Radio 1.studija (Doma laukums 8)  19:00
25,00 EUR
  Pirkti
Art of Riga Jazz - RITA PAYÈS /Spānija/Spain

Koncertu sērijas ,,Art of Riga Jazz 2022’’ koncerts - RITA PAYES

Rita Payés ir viena no spāņu jaunās džeza paaudzes uzlecošajām zvaigznēm gan kā vokāliste, gan kā fantastiska tromboniste. Festivāla “Rīgas Ritmi” rudens sesijā “Art of Riga Jazz” viņa uzstāsies kopā ar Spānijā labi zināmu klasisko ģitāristi Elisabeth Roma, kura ir arī viņas mamma, kā arī pārliecinošo kontrabasistu Horacio Fumero.

Katalonijā uzaugusī Rita mūziku sevī uzsūkusi jau kopš bērnības. Sākotnēji viņa mācījās klavierspēli, bet pēcāk pievērsās trombonam. Debijas albumu Rita izdeva jau 16 gadu vecumā kopā ar pieredzējušo spāņu multiinstrumentālistu Joan Chamorro, kurš ir Barselonas jauniešu bigbenda “Sant Andreu Jazz Band” vadītājs. Ierakstā piedalījās arī zināmais amerikāņu tenorsaksofonists Scott Hamilton. Arī nākamais albums tapa kopā ar Joan Chamorro un jau iezīmēja uz džeza pamatiem balstīto Ritas mīlestību gan pret katalāņu, gan brazīļu mūzikas tradīciju, kas tad arī kļuvis par viņas muzikālo rokrakstu.

Vēl divi albumi tapuši arī kopā ar mammu, tradicionālo mūziku saplūdinot ar mūsdienīgākām noskaņām. Šāds ģimenes projekts aizsākās, kad Rita mammai dzimšanas dienā uzdāvināja divu dienu ieraksta laiku profesionālā studijā. Izrādījās, ka abām kopā notīs ir daudz, ko teikt. “Šī mātes un meitas komanda piedāvā oriģinālmūzikas repertuāru ar juteklisku un smalku skanējumu, kurā sajaukušās džeza, bosanovas un klasiskās ģitāras skaņas.” (barcelona-metropolitan.com)

BĒRNIEM līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja koncertos vecāku pavadībā bez maksas.

Art of Riga Jazz - RITA PAYÈS /Spānija/Spain