“Vienmēr zaļi… arī Ziemassvētkos!”

25.12.2023
“Vienmēr zaļi… arī Ziemassvētkos!”
“Vienmēr zaļi… arī Ziemassvētkos!”

Koncerts “Vienmēr zaļi… arī Ziemassvētkos!”

Mūzikā viņi satikās vairāk kā pirms 30 gadiem – uzstājoties mūzikas un mākslas festivālā “BILDES 92” Rīgas pils Baltajā zālē. Toreiz viņi izpildīja evergrīnus (evergreens – angļu val.) – vienmēr zaļās melodijas. Tā kā šīs melodijas vēl joprojām ir tikpat populāras kā pirms 30, 50 vai 80 gadiem, labi pazīstamie mūziķi Aivars Hermanis un Laimis Rācenājs ir vienojušies atjaunot duetu, lai ar prieku atkal jums atskaņotu melodijas, kuras kļuvušas populāras visā pasaulē. 

Koncertā skanēs R. Rodžersa, Dž. Geršvina, A. K. Žobima, H. Arlena, P. Makartnija, Dž. Lenona, R.Paula, A. Hermaņa u.c. komponistu dziesmas, piemēram, “Girl from Ipanema”, “Summertime”, “Autumn leaves”, “Michelle”, “Mežrozīte” u.c. Šīs dziesmas ir sarakstītas tik meistarīgi, ka tās pielāgojamas jebkādiem tempiem un mūzikas žanriem. Daudzi mūzikas kritiķi jau sen tās ir iekļāvuši mūzikas zelta fondā un kultūras kanonā, dēvējot tās par klasiku un uzskatot, ka līdzīgus šedevrus vairs nesagaidīsim.

Pilnīgi droši var apgalvot, ka Laimja Rācenāja un Aivara Hermaņa aicinājums ir mūziku sludināt nepastarpināti – “dzīvajā”, par būtiskāko priekšnoteikumu veiksmīgam izpildījumam uzskatot klausītāja klātbūtni, interpreta un publikas savstarpējās saskarsmes ķīmiju un, pats galvenais, vienkāršību.

Koncerts notiks divās daļās. 

Koncerta laikā tiks filmēts un fotografēts.

Ieeja 5 EUR, biļetes nopērkamas: eKase.lv un izrādes dienā Sējas kultūras namā.
Bērniem līdz 2 gadu vecumam ieeja bezmaksas.

“Vienmēr zaļi… arī Ziemassvētkos!”