Reigani

Grupa dibināta 1993. gada nogalē Tallinā, un visi tās dalībnieki ir Igaunijā dzīvojoši latvieši. Par grupas radītāju un līderi var uzskatīt Otomāru Štubi un Petru Kalbērzu.

Sākotnēji grupā bija tikai trīs dalībnieki (Štubis, Kalnbērzs un Ozoliņš), kas itin bieži spēlēja studentu ballītēs. Jautrības labad uz nebēdu tika lietots alkohols un izmēģināti dažādi skatuves tēli. Imidžs mainījās un galu galā grupa uzstājās Reigana maskās ar nosaukumu "Iekod Reiganam pakaļā." Pavisam drīz grupa ar savu skandalozo parādīšanos ieguva lielu popularitāti igauņu studentu vidū. Pēc pusgada trijotnei pievienojas Akupers un Svensons, kurš muziku studējis Stokholmas Tautas augstskolā. Viņs arī ienes melodiju un šarmu Reiganu dziesmās, graciozi tās papildinot ar akordeona oriģinālkompozīcijām. Dažkārt problēmas rada Ozoliņš, kurš tikai sev zināmu iemeslu dēļ radikāli necieš lietuviešus un tādēļ vairākos koncertos ir izcēlušies masveida kautiņi. Koncertu tūre Lietuvā tika atcelta pēc pirmā neveiksmīgā koncerta Kauņā, studentu dienās, pēc kurām kautiņa dēļ no Lietuvas tika izraidīts Ozoliņš.

Pirmais grupas albums "Tās figūriņas ir tās aitas un tās govis ir no Reigana vaska" Latvijā tika izdots 1998. gadā un ieguva popularitāti ne tikai Latvijas jauniešu vidū , bet arī rada dzirdīgas ausis Igaunijas radiostacijās, pateicoties nu jau vēsturiskajam skaņdarbam "Eestipois".

2000. gada 1. janvārī klajā nāca grupas Reigani otrais albums "Nospied sarkano podziņu". Albums tika ierakstīts Jelgavas studijā "Easy Willa Studio". Ieraksts izdarīts pateicoties Firmas "Delta Audio" jaunajai pārvietojamajai ierakstu sistēmai. Ieraksta process notika tā sauktajā "dzīvajā" variantā, kad visi mūziķi un dziedātāji spēlē un dzied vienlaicīgi. Tas tika darīts, lai pilnībā saglabātu ieraksta laikā radīto noskaņu un radītu klausītājam klātbūtnes sajūtu. Albumā ir iekļautas 13 kompozīcijas, no kurām dziesma "Pilla Rīga policistu" jau ir paspējusi piesaistīt sabiedrības uzmanību. Neapšaubāmi, uzmanību piesaistīs arī dziesmas "Asiņainā Mērija", "Es eju kost" un daudzas citas, kuras valdzina ar savu vienkāršību un tekstā ievītajām emocijām.

2010. gada 30. aprīlī Reigani izdod savu labāko dziesmu izlasi - "Valpurģu nakts. Labākās dziesmas', kurā līdzās megahītiem ir arī 4 jaunas kompzīcijas, jau radiostacījās nonākušos hītus 'Laura"un 'Bez 15 divi" ieskaitot.

Albums

View more
  • Valpurģu nakts. Labākās dziesmas.

    CD un MP3 albums
    5,00 EUR
    Pirkt