Teodora Zeldina “Svešinieku mielasts”

07.10.2019
Teodora Zeldina “Svešinieku mielasts”
Pieejama eKase+ biļešu otrreizējā tirdzniecība
Teodora Zeldina “Svešinieku mielasts”

Teodors Zeldins. Svešinieku mielasts 

Kad Jūs pēdējo reizi piedzīvojāt aizraujošu sarunu ar svešinieku? 

Oksfordas vēsturnieka un domātāja Teodora Zeldina sarunu vakari ir īpaša formāta pasākums, kas norisinājies jau vairāk nekā 14 valstīs, sniedzot iespēju pavadīt vakaru jēgpilnā sarunā ar svešinieku. Sarunas tajos kalpo kā vienlīdzības rādītājs, palīdzot rast kopsaucējus starp atšķirīgām pieredzēm un viedokļiem. Teodors Zeldins šim nolūkam ir izstrādājis īpašu ēdienkarti, kurā ēdieni aizstāti ar domu apmaiņu rosinošiem jautājumiem no dažādiem tēmu lokiem. Sākot ar vieglām "uzkodām", tad ķeroties klāt "pamatēdiena" jautājumiem, sarunu pārinieki mielasta gaitā varēs tuvāk iepazīt viens otra vērtību sistēmas, apjaust, kam tajās piešķirta vislielākā nozīme un kāpēc. Līdzīgi daudzveidībai kulinārijas pasaulē, arī Zeldina piedāvāto jautājumu spektrs aptvers visdažādākos dzīves izgaršošanas aspektus.         

Sarunas Dailes teātra foajē mīsies latviešu, krievu un angļu valodās, tādēļ, iegādājoties biļeti, lūgums pievērst uzmanību tam, kurā valodā izvēlēsieties komunicēt.

Teodors Zeldins (1933) dēvēts par "vienu no četrdesmit cilvēkiem no visas pasaules, kuru domas, visticamāk, būs ilgtspējīgas arī jaunajā gadu tūkstotī", kādā svētdienas numurā apgalvo laikraksts Independent on Sunday. Zeldins ir arī pasaulslavens rakstnieks – viņa teksti tulkoti 27 valodās. Kaut gan uzmanības centrā tajos ir vēsture, Zeldins pievēršas indivīda lomai un emocijām dažādos dzīves aspektos. Zeldins ir atzīts akadēmiskajā vidē, taču viņa sasniegumi un devums sabiedrībai pārsniedz konkrētu problēmu ietvarus. Viņu bieži aicina konsultēt tādās jomās kā finanses, medicīna, IT,  transports, rūpniecība, dizains, māksla, reklāma, pārvaldība.

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) tiek veidota kā lielākais mūsdienu mākslas notikums Baltijā, kur Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem ir iespēja iepazīties ar starptautiska mēroga mākslas aktualitātēm, kā arī uzņemt pilsētas nākotnes attīstībai nozīmīgus viesus. Biennāles programmas kodols ir izstāde, kas norisinās starptautiski izraudzīta kuratora vadībā reizi divos gados. Nākamā biennāle RIBOCA2 notiks 2020. gadā no 16. maija līdz 11. oktobrim. 

Pasākumu rīko RIBOCA sadarbībā ar Dailes teātri. 

Teodora Zeldina “Svešinieku mielasts”