Multimediāla izrāde “Kvēldiegs“

29.03.2018 - 30.04.2018
Multimediāla izrāde “Kvēldiegs“
Multimediāla izrāde “Kvēldiegs“

Multimediālā izrāde “Kvēldiegs” ir unikāls vertikālās dejas, akustiskās mūzikas un video projekciju kopprojekts. Izrādē pirmo reizi Latvijā būs iespēja redzēt vertikālās jeb gaisa dejas žanru tik plašā amplitūdā un tehnikās. Apvienojumā ar īpaši izrādei radīto oriģinālo mūziku un video projekcijām, izrādes veidotāji sola skatītājam piedzīvot lidojuma sajūtu ne tikai uz skatuves, bet arī skatītāju rindās.  

Izrādē apvienojušies Latvijā iemīļotais mūziķis Mārcis Auziņš, horeogrāfe, soliste, “Spēlmaņu nakts” laureāte Liene Grava, scenārists Artūrs Dīcis, video mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš, vertikālās dejas horeogrāfe Agnese Vanaga, laikmetīgās dejas horeogrāfs Dmitrijs Gaitjukevičs, scenogrāfe Laura Dišlere un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis

Izrādes pamattēma ir Latvijā maz zināmā un apspriestā “apzināto sapņu”* pasaule, kas iedvesmoja izrādes veidotājus radīt eksplozīvu multimediālu sapņu pasauli. 

“Šī ir tehniski sarežģīta izrāde. Vertikālā jeb gaisa deja ir cirka disciplīna, kurā pazūd gravitācijas robežas, to paspilgtinās konkrētajā izrādes brīdī radītā ilūzija par trīsdimensionālu vidi,” saka izrādes soliste un idejas autore Liene Grava.

Sekojot Lienes kustībām telpā, video mākslinieks Mārtiņš Dāboliņš radīs paplašinātās realitātes sajūtu, radot arī skatītājiem ilūziju par lidojumu, gravitācijas neesamību. 

“Šīs izrādes neordinārais un inovatīvais formāts prasa īpašu mūziku. To esmu radījis,  izmantojot tikai vienu instrumentu - ģitāru, parādot šī instrumenta bezgalīgās skanējuma iespējas, ejot pāri tradicionālām šī instrumenta izmantošanas robežām un, radot īpaši intīmu noskaņu. Mūzika ir radīta tā, lai to ar dažādu tehnoloģisku risinājumu palīdzību varētu izpildīt viens cilvēks - solo ģitārists. Tieši šis fakts ir liels izaicinājums kompozīcijā un ģitārspēlē. Komponējot šo mūziku, centos vizualizēt Lienes vertikālo deju un šo mazliet mistikas piesātināto ideju. Domāju, ka visu izrādes elementu korelācija radīs ko vēl nebijušu un īpašu,” uzsver mūziķis Mārcis Auziņš.  

*Apzinātā sapņošana jeb lucid dream ir sapņus ietverošs miega stāvoklis, kurā cilvēks apzinās, ka sapņo, un var ietekmēt sapņa gaitu.

Izrādes notiks 29.martā un 6.aprīlī H2O6 Aisteres zālē (adrese- Aisteres iela 2, Rīga)

Biļetes pieejamas www.ekase.lv  un tirdzniecības centra Spice informācijas centrā.

Multimediāla izrāde “Kvēldiegs“