ekase.lv

KAUT NO KURIENES

21.09.2017
KAUT NO KURIENES
KAUT NO KURIENES

KAUT NO KURIENES

Koncerts stīgu kvartetam, balsij un neredzamām klavierēm 

Ideja par skaņdarbu ciklu “Tukšumi” Jānim Šipkēvicam radusies pirms vairākiem gadiem, līdzās trauksmei iepazīstot dziedinošo meditācijas pieredzi. Šobrīd iecerēts radīt un rudenī pirmatskaņot “Tukšumu” tetraloģijas pirmo daļu “Kaut no kurienes”, kurš būtu veltīts lieliskajai “KREMERata Baltica” mūziķu kamermūzikas vēstniecībai, stīgu kvartetam “Quattro Baltica”.

“Kaut no kurienes” - līdzīgi kā pārējās cikla daļas, iemieso centienus atgriezties “tagad un šeit”. Tas ir apzinātības klusums, kurā cilvēks atsakās no pagātnes, jo nespēj to izmainīt, kā arī cenšas izrauties no nākotnes konstrukcijām, jo vienīgais tam pieejamais laiks ir tagadne.

Skaņdarbā ar neparastu kontrastu un paradoksu palīdzību tiks meklēta tumšā gaisma, skaļais klusums - pieredzes, kas tradicionālai leksikai, gan valodas, gan skaņu, ir pārāk spilgtas, lai tās aprakstītu ierastajās formās.

Koncertā piedalās: Madara Pētersone (vijole), Džeralds Bidva (vijole), Santa Vižine (alts), Pēteris Čirkšis (čells) un Jānis Šipkēvics (balss).

 

K.K. fon Stricka villa

A.Briāna iela 9

Koncerta sākums 19:00

 Ieeja no 12 gadu vecuma

KAUT NO KURIENES